28. augusta 2023
Kategorie: Cestovanie

Nemáte radi horúčavy? Tu sú 3 dôvody, prečo si toto leto naplánovať dovolenku v Cornwalle

Máte radi more, no už menej preplnené pláže a južanské horúčavy? Kto povedal, že za dovolenkou musíte chodiť na juh? Porozmýšľajte tohto roku nad zmenou a pozrite sa s nami do anglického Cornwallu. Tu je 5 dôvodov, prečo vymeniť prímorský rezort za dobrodružstvo pri Atlantiku.

1) Divoké pláže

Ak zrovna nie ste fanúšikmi filmov od Rosamunde Pilcherovej alebo seriálového hitu Poldark, možno vám uniklo, že v tomto grófstve na juhu Anglicka sa nachádzajú jedny z najkrajších, dychberúcich pláží sveta. Turistov lákajú svojou divokou prírodou, dramatickými útesmi a nekonečne širokými plážami. Nestretnete na nich miestneho týpka, ktorý sa vám neodbytne snaží predať šišky plávajúce v oleji, ani neohluchnete od nevkusnej hudby hulákajúcej z neďalekého plážového klubu. Nič, len vy, nohy v piesku, tyrkysová voda a zopár surfistov.

2) Príjemné počasie

Možno vám pri predstave letnej dovolenky v Anglicku ako prvé napadlo, že miestne počasie nie je vhodným pre vylihovanie na pláži. Otepľovanie sa však dotklo aj tohto kúta sveta a ak patríte k otužilcom, ktorí nemôžu strpieť horúčavy, priemerné teploty nad 20°C budú pre vás ideálnymi na plávanie aj relax na piesku. Keby k vám počasie predsa len nebolo prívetivé, stále je tu čo obzerať.

3) Malebné mestečká aj cyklotrasy

Domčeky v starom anglickom štýle, historické usadlosti či zrúcaniny, rybárske dedinky. V tomto malebnom kúte južného Anglicka je naozaj čo obdivovať. Ak ste skôr dobrodružný typ, Cornwall ponúka 288km cyklistických trás (The Cornish Way), ktoré môžete preskúmať na bicykli aj po vlastných. Nuž a po takom športovom výkone si nezaslúžite nič iné, než jednu z lokálnych špecialít. Miestna kuchyňa je známa najmä jedlami z morských plodov, akým sú napríklad krabia polievka alebo Stargazy Pie – slaný koláč, z ktorého vykúkajú hlavy sardiniek a v turistoch zanechávajú zmiešané pocity.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: