10. marca 2021
Kategorie: Technológie

Oplatí sa nákup repasovanej výpočtovej techniky?

Výpočtová technika je neoddeliteľnou súčasťou našich životov, či už súkromných alebo pracovných. Jedná sa nielen o notebooky a počítače a s nimi súvisiacimi tlačiarňami, ale tiež telefóny, ktoré už dávno nie sú len aparátom umožňujúcim spojenie.

Nákup novej výpočtovej techniky môže byť niekedy finančne náročný. Možným riešením by mohla byť repasovaná výpočtová technika.

Prečo práve repasovaná technika?

Svojmu užívateľovi ponúka celý rad výhod. Predovšetkým sa jedná o techniku, ktorá bola vystavovaná alebo používaná na predvádzacích akciách. Repasovaný notebook alebo repasovaný počítač však môže pochádzať aj z ukončeného lízingu, môže sa však jednať o výrobok, ktorý bol vrátený v zákonnej lehote. Akýkoľvek ponúkaný repasovaný model pochádza z vyššieho produktového radu, ktorú výrobcovia ponúkajú. Len tak má zmysel repasovanie riešiť.

Ďalším dôvodom, kedy dochádza k repasovaniu výpočtovej techniky, je jej obmena vo veľkých spoločnostiach medzi ktoré patria banky, poisťovne alebo niektoré výrobné závody. K výmene techniky tu dochádza pravidelne, vždy po určitom, krátkom, časovom období. Dôvodom sú novšie a výkonnejšie modely. Technika určená pre repasovanie je vždy kvalitná a dokonale funkčná.

Výhodou je veľmi prijateľná cena. Môžete tak získať potrebný kvalitný repasovaný herný notebook za priaznivú cenu, ktorý vám bude slúžiť dlhú dobu. Nákupom repasované výpočtovej techniky ušetríte nemalé finančné prostriedky a nemusíte sa obávať, že jednotlivé modely budú menej kvalitné.

Práve naopak, repasovaná technika má prijateľný výkon a dlhú životnosť. Môžete si ju zaobstarať ako pre osobné, tak aj firemné účely. Je vhodnou voľbou aj do školy, na používanie počas výučby. Okrem toho obsahuje repasovaná technika legálny softvér

Čo predchádza predaju repasované techniky?

Než je akýkoľvek druh výpočtovej techniky ponúknutý na predaj, vždy prejde veľmi náročným testom a je vyčistený. Ak sa niekde objavia chybné diely, sú vymenené. Po repasiu je vždy funkčné. Záruka je poskytovaná na dobu 12 mesiacov.

Pri výbere repasované techniky máte možnosť zlepšiť jej výkon tým, že si požiadate o ďalšie úpravy, jedná sa predovšetkým o pridanie harddisku alebo iný druh grafickej karty. Ak teda premýšľate nad nákupom repasovanej výpočtovej techniky, nemusíte sa ho obávať, ak sa obrátite na špecialistov, ktorí svoje služby ponúkajú už dlhšiu dobu. Každý predajca repasovanej techniky sa snažia zákazníkovi vždy vyjsť v ústrety, len tak si zachová svoju dobrú povesť.

A má repasovaná technika aj nejaké nevýhody? Repasovaný notebook alebo telefón môže mať slabšiu batériu. Niekedy sa môže objaviť aj menšia kozmetická vada v podobne drobných škrabancov, predovšetkým u stolných počítačov, ktoré mohli vzniknúť pri ich premiestňovaní. Tieto drobné chyby v žiadnom prípade neovplyvnia výkon a činnosť techniky.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: