28. decembra 2023
Kategorie: Lifestyle

Plniteľné parfémy: Ktoré značky ponúkajú túto ekologickú možnosť?

Vône, ktoré je možné opakovane dopĺňať, predstavujú ekologickú alternatívu k tradičným parfémom. Namiesto toho, aby ste museli zakúpiť nový produkt, keď dôjde obsah, môžete si flakón jednoducho znova naplniť. Táto možnosť je nielen ekonomicky výhodná, ale aj prospešná pre životné prostredie, pretože znižuje produkciu odpadu.

Krok k udržateľnosti

Nadbytok odpadu je veľkým problémom celého sveta, a tak sa značky snažia prichádzať s riešeniami, ktoré by planéte od odpadkov uľavili. Jednou z inovácií v kozmetickom priemysle sú doplniteľné parfémy a iné produkty. Zmyslom je, že vďaka väčšiemu objemu fliaš na doplnenie neprodukujete toľko odpadu, ako keby ste si pravidelne kupovali nové originálne balenie.

Značky, ktoré ponúkajú možnosť doplnenia parfumu

Plniteľné fľaše nájdete u mnohých značiek, záleží ale aj na parfumérii alebo konkrétnom obchode, či ponúka náhradné náplne. Rovnako tak nie každý e-shop predáva produkty na doplnenie – často z dôvodu nízkej výnosnosti. Obráťte sa preto priamo na výrobcu, u ktorého máte najväčšiu šancu s nákupom uspieť.

Thierry Mugler

Táto značka je známa svojim záväzkom k ekológii a ponúka doplňovanie niektorých svojich najznámejších vôní, ako sú napríklad Angel a Alien.

Jo Malone

Na možnosť doplnenia týchto luxusných kolínskych môžete naraziť v ich vlastných obchodoch, ale aj v niektorých parfumériách.

L’Occitane

Ponúka niektoré svoje parfémy a telové mlieka v opakovane plniteľných baleniach, čo okrem planéty ocení aj vaša peňaženka.

Le Labo

Zavítajte do butiku tejto niche značky a užite si svet doplniteľných parfémov plnými dúškami. Zážitok z nákupu má potom úplne iné kúzlo – dozviete sa o možnostiach kombinovania vôní a celým nákupom vás prevedie skúsený parfumér. Budete si pripadať, ako by ste si vyrábali parfum na mieru.

Starajte sa o svoje telo aj o planétu

Ponuka doplniteľných parfémov, make-upu, telovej kozmetiky alebo starostlivosti o pleť umožňuje zákazníkom pokračovať v používaní svojich obľúbených produktov bez toho, aby museli každú chvíľu kupovať nové balenie. Značky ako MAC, Lush, a Kjaer Weis sú poprednými zástancami tohto trendu v kozmetike a ponúkajú širokú škálu doplnkových balení. Koncept tzv. refillable kozmetiky nielenže znižuje odpad z balenia, ale tiež podnecuje zákazníkov, aby boli viac uvedomelí a zodpovední v oblasti spotreby. Je to krok smerom k udržateľnejšiemu a ekologickejšiemu spôsobu života, kde ide krása ruka v ruke so starostlivosťou o životné prostredie.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: