15. septembra 2014
Kategorie: Technológie

Poznáte tieto slovenské startupy?

Startup je novo vznikajúci projekt, ktorý má potenciál sa presadiť celosvetovo. Pozrite si zopár slovenský startupov, ktoré si podľa nás zaslúžia obrovský BIG UP, pretože vymyslieť niečo takéto muselo určite niekoľko mesiacov trvať.

1.Goldee

Ide o startup slovenského mladíka Tomáša Barana a jeho skvelého tímu. Goldee je systém inteligentného osvetlenia, ktorý má obrovský potenciál na trhu. Nakoľko sa jedná o inteligentný tovar, môžete ho ovládať aj prostredníctvom vášho smartfónu. V súčasnosti ešte nie je k dispozícií, avšak môžete si ho už predbežne objednať.

2.TrashOut

Vynikajúci startup ITčkára a bývalého Aiesecára Jozefa Vodičku. TrashOuT je aplikácia pre smartfóny s rôznymi OS- od iOS až po WM, pomocou ktorej nahlasujete nelegálne vytvorené skládky vo vašom okolí, čím vlastne pomáhate chrániť prírodu. Projekt sa pomaly ale isto dostáva do povedomia zahraničných i domácich médií.

3.Susedské knižnice

Ide o skvelý projekt podporovaný Coca-Colou. Susedské knižnice slúžia na to, aby sa staré knihy, ktoré máte len tak pohodené niekde doma dostali naspať do obehu a poslúžili zase iným ľuďom. Susedské knižnice nadobúdajú tvar vtáčej búdky. Ako to celé funguje: Stačí si z búdky zobrať knihu, prečítať si ju a následne vrátiť, poprípade vymeniť za inú 🙂

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: