16. novembra 2020
Kategorie: Bývanie

4x IN and OUT v interiérovom dizajne

Zaujímate sa o aktuálne trendy interiérového dizajnu a chcete sa o nich dozvedieť viac? Práve pre vás sme pripravili tento článok, ktorý pojednáva o tom, čo je a bude IN a čo OUT.

IN – čistý dizajn, OUT – veľké rukoväte

Jednoduchý, vizuálne čistý a popritom elegantne pôsobiaci nábytok je v kurze. Cieľom tohto minimalistického prístupu je vytvoriť plynulé a usporiadaným dojmom pôsobiace línie, vytvárajúce vizuálne uspokojujúci efekt. Naproti tomu veľké a rustikálne rukoväte na skrinkách či dokonca chladničke nie sú ani efektné a už vonkoncom nie efektívne.

IN – teplejšie farby, OUT – kombinácie šedej

V interiérovom dizajne môžeme badať snahu po výraznejších či dokonca veselších farbách. V kurze sú najmä teplé pastelové odtiene, svoje miesto si však nájde aj oranžová či smaragdovozelená farba. Neutrálne farby takisto nepovedali svoje posledné slovo, no treba s nimi narábať opatrne, veď všetkého veľa škodí. Zdá sa, že napríklad niekoľko navzájom skombinovaných odtieňov šedej je už pasé.

IN – mix starého s novým, OUT – perfekcionizmus

Dizajn svojej domácnosti môžete posunúť na ďalšiu úroveň aj tým, že vytvoríte mix rôznorodých doplnkov. Na tento účel skvele poslúžia napríklad suveníry z ciest, ktoré nesú jasný kultúrny odkaz navštívenej lokality. Čo na tom, že sa tu či tam objaví škrabanec? Je to určite viac v pohode, než žiť v sterilnom, priam laboratórnom prostrední bez akéhokoľvek výrazu.

IN – živé rastliny, OUT – umelé rastliny

Živé interiérové rastliny pomáhajú prepojiť interiér s exteriérom a priestoru dodávajú osobitosť a nový rozmer; nehovoriac o tom, že zelená ako taká pôsobí upokojujúco. Umelé rastliny môžu byť na prvý pohľad skvelé, no nevyrovnajú sa živým kvetom a ich charakteru, ktorý pramení práve z toho, že sú organické, rastú a menia sa. Umelé rastliny budú vždy rovnaké a nakoniec aj tak zapadnú prachom. Doslova…

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: