15. decembra 2023
Kategorie: Financie

Investičné zlato je pre všetkých: Aké prináša výhody?

Že zlato je len pre bohatých? Tak to už dávno neplatí! Ide síce o drahocenný kov, ktorý už len v názve nesie majestátnosť, no v súčasnej dobe existujú možnosti, ako si môžete pravé zlato zakúpiť bez toho, aby ste zaň dali celý svoj majetok.

Investičné zlato poskytuje všetkým ľuďom, bez akýchkoľvek rozdielov, rôzne možnosti zhodnotenia financií. Napríklad, zakúpiť si môžete zlaté zliatky alebo zlaté tehličky. Tieto produkty sa vyrábajú, predovšetkým, vo švajčiarskych rafinériách a ich ponuka je na slovenskom a českom trhu pomerne obmedzená. Preto, predtým, ako sa rozhodnete zakúpiť si zliatky alebo tehličky, porovnajte si ceny u jednotlivých predajcov. Nakupujte u overených predajcov, ktorí majú zlato skladom a dobré ceny.

Investícia do rýdzeho zlata

Medzi najväčšie benefity investovania do zlata patrí zaručene to, že budete mať finančnú istotu. Ak by ste totiž investovali do akcií, tie so sebou prirodzene prinášajú aj isté riziká. Avšak, zlaté zliatky s hologramom vám zaručia investíciu do rýdzeho zlata. Keďže na zliatku je hologram pevne spečatený, nie je ho možné nejakým odlepiť a premiestniť na iný zliatok. Investičné zlato v podobe zliatkov s hologramom sa vyrába prostredníctvom holografickej techniky označovanej Kinebar.

Patentovaná technológia

Patentovaná technológia aká je používaná pri výrobe zliatok s hologramom sa častokrát používa aj na zabezpečenie bankoviek alebo cestovných pasov. Giloše sú realizované laserom a obraz mení obrys aj farbu pri miernom pohybe zlatým zliatkom. V strede grafického symbolu sú, okrem iného, aj jasne vyznačené písmená A a H.

Pozitívnou správou je aj skutočnosť, že zliatky s hologramom nie sú výrazne drahšie v porovnaní s obyčajnými zliatkami. Preto, ak chcete aj vy investovať do zlata, nákup zliatok je to správne riešenie.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: