29. novembra 2021
Kategorie: Bývanie

Zariaďte si kúpeľňu podľa vašich predstáv

Rozhodli ste sa pre kúpu staršieho bytu a rekonštruujete jednu miestnosť za druhou? Pri rekonštrukcii kúpeľne to býva značne komplikovanejšie, ak ju meníte úplne od základu. Pripravili sme si pre vás návod na to, ako si vybrať tie najlepšie komponenty do kúpeľne, aby vyzeralo sviežo a moderne.

Postup pri výbere nových vecí

Ako iste viete kúpeľne sú stredobodom pozornosti dizajnérov už dlhší čas. Každoročne sa predvádzajú tie najlepšie vychytávky, ktoré vám pomôžu ušetriť množstvo priestoru, a pritom spĺňajú svoj účel nielen efektívne, ale i esteticky. Predtým ako začnete nakupovať príslušenstvo do kúpeľne, poriadne si naplánujte, kde chcete mať umiestnený zakúpený kúpeľný sortiment a koľko priestoru na to vôbec máte. Po premeraní priestoru si prelistujte katalóg s produktmi do kúpeľne alebo navštívte vaše obľúbené kúpeľňové štúdio, kde sa môžete inšpirovať.

V súčasnosti sa do popredia dostávajú doplnky do kúpeľne v kontrastných farbách, napríklad biely nábytok s umývadlami a čierne drezové batérie, alebo sa volí stará známa klasika antikor v podobe doplnkov do kúpeľne a batérií, sklenené dvierka na nábytku a príjemné obklady. V malých kúpeľniach zvoľte sprchový kút namiesto vane, úložný priestor na kozmetiku zaveste na stenu a kúpeľňové rebríkové radiátory využite na sušenie uterákov. Šetrite miestom efektne a prakticky.

Základné súčasti kúpeľne

Novo zariadená kúpeľňa by mala zahŕňať WC a držiak na toaletný papier, sprchový kút s podlahovým žľabom alebo vaňu s príslušenstvom, umývadlo s vodovodnou batériou, radiátor a praktické držiaky na uteráky, vhodné osvetlenie, zrkadlo, kôš na odpad, uteráky a kozmetiku, úložný priestor, príp. aj práčku a sušičku.

Pri menších kúpeľniach vám odporúčame použiť svetlý obklad a kúpeľňový nábytok podobnej alebo trošku odlišnej farby. V menšom priestore skúste využiť každý centimeter a preto starostlivo zvážte, kde sa čo bude nachádzať. V prípade veľkých kúpeľní sa nemusíte priestorovo ani farebne obmedzovať. Ak už máte všetko vybrané a s namontovaním kúpeľňových súčastí a sanity si neviete dať rady, zavolajte si na montáž odborníka.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: